Prodej firem: Předejte svou fungující firmu

Prodej firem nabízí efektivní způsob, jak pro zavedenou firmu najít nového majitele, který naváže na vaše vize. S pomocí profesionálů získáte výběr seriózních zájemců, odborníci vás navíc provedou nástrahami prodeje.

Pokračování firmy

Podnikání už vás nenaplňuje, chcete si odpočinout, či hledáte pokračovatele vaší zavedené firmy? Prodej firem umožňuje najít vhodného zájemce, který bude pokračovat ve vašem byznysu. Ačkoliv je firma na prodej, záleží pouze na vás, jak to s ní v budoucnosti bude vypadat. Váš příběh je důležitý, prodej aktivních firem je vždy založen na ambicích původního majitele. Můžete tak nastavit pravidla – aby nebyla utlumena činnost firmy, nezměnila se její vize a směřování, či aby vaši lidé nepřišli o práci.

Výběr zájemce

Vybrat toho pravého zájemce o vaši firmu je jednou z nejnáročnějších částí celého prodeje. Aktivní firmy na prodej jsou žádané, jistě tak získáte široký výběr potenciálních zájemců. Ve spolupráci s profesionály získáte tipy na vhodné investory. Odborníci mají k dispozici širokou databázi, ze které mohou oslovit zájemce o vaši firmu a její produkci. Vždy je kladen důraz na společné zájmy, nastavení pravidel a v neposlední řadě vyladění všech kroků a detailů, které prodej provází.

Valuace

Kromě výběru vhodné protistrany je důležité také určit cenu podniku. Pokud si s tím nevíte rady, není důvod zoufat. I s tím vám totiž pomohou odborníci. Na nezávislé ocenění firem mají vlastní postup. Vychází ze všech dostupných informací, také z vlastní praxe a náhledu na aktuální stav české i světové ekonomické situace. Můžete se tak spolehnout, že ocenění podniku kopíruje reálnou cenu, kterou lze na trhu získat.

Spolupráce s odbornými poradci se při prodeji firmy vyplatí. Za krátký čas může být smlouva o prodeji úspěšně uzavřena.

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram