Souboj VPNArea a ProtonVPN Plus: Která je lepší?

Koho se vyplatí objednat: VPNArea, nebo ProtonVPN Plus? Obě VPN jsme porovnali z několika hledisek, přičemž konečné skóre je 7,8/10 ku 8,6/10.

Zkouška rychlosti VPN Area – ProtonVPN Plus, kdo lépe sviští?

Přenosová rychlost je jedním z nejdůležitějších parametrů VPN, nevyjímaje VPNArea a Proton VPN Plus.

Průměrná rychlost první jmenované byla 87 Mb/s, průměrný download druhé VPN byl 334 Mb/s. VPNArea tak je o 247 Mb/s pomalejší nežli ProtonVPN Plus.

Možnou rychlost nahrávání udává upload, který u VPNArea je 59 Mb/s. ProtonVPN Plus jsme naměřili rychlost 92 Mb/s, kvůli tomu je o 33 Mb/s rychlejší.

První VPN dosáhla v testu rychlosti odezvy 103 ms. Druhé Proton VPN Plus skript naměřil 207 ms. Nižší rychlost odezvy je výhodnější, takže VPNArea je o 104 ms horší.

Průběžný bodový součet VPNArea proti ProtonVPN Plus tak činí 7 /10 – 8/10.

Zvládá VPN Area obejít ochranu Netflixu?

Dostatečná rychlost downloadu je důležitá pro bezproblémové odblokování Netflixu, VPNArea tuto možnost má. Pro odblokování stačí u většiny služeb VPN spustit a vybrat zemi, ProtonVPN Plus odblokovat Netflix má.

Pokud budete mít VPN, můžete odblokovat videa na YouTube, která jsou v Česku skrytá. ProtonVPN Plus takovou funkci zahrnuje. Druhá VPN funkci odblokování YouTube videí má.

Při výběru VPN se vyplatí koukat také na podporu Multi-Hop připojení, ochranu DNS a blokování malware. Například VPN Area poskytuje ochranu DNS a ProtonVPN Plus např. nabízí white list.

Co se týká funkcí, je výsledek 9 /10 ku 10/10.

Jak se daří VPN Area v nabídce počtu serverů a zemí?

Příliš málo serverů může být předzvěstí nízké rychlosti, VPN Area má pod křídly 100 serverů, v aplikaci Proton VPN Plus je uvedeno 1 790 serverů. První z VPN jich tak nabízí o 1690 méně .

Obdobným parametrem je počet zemí, který u ProtonVPN Plus je 55. Druhá VPN nabízí 55, stejný počet. V tomto srovnání tedy nemáme vítěze .

Za zmínku stojí také počet současně připojitelných zařízení, kterých VPNArea připojí 8. ProtonVPN Plus povoluje současně připojit 10 zařízení. Výčet dalších parametrů najdete v článku srovnání VPN.

Jaké platformy umí VPN Area a jaké podporuje ProtonVPN Plus?

Možná nejdůležitějším parametrem při výběru VPN je nabídka podporovaných zařízení, VPN Area podporuje Android a ochrání iOS. Srovnávaná VPN ProtonVPN Plus iPhony s iOS zabezpečí, zařízení s Androidem umí bez problémů krýt.

Za zmínku stojí také informace o sídle VPN, neboť tamní legislativou se řídí případné sdílení informací o uživatelích s policií. VPN Area sídlí v Bulharsku. Provozovatel druhé VPN má kořeny ve Švýcarsku.

Program VPN Area není v češtině, Proton VPN Plus česky taky přeložena není.

Ve známkování podporovaných platforem dosáhla VPNArea skóre 9/10, ProtonVPN Plus získává 10/10.

Cenové srovnání VPN Area a ProtonVPN Plus

Proton Plus VPN si lze objednat za 163 Kč měsíčně, objednat druhou z VPN si můžete za 79 Kč měsíčně. Výsledné hodnocení VPN za poměr ceny a dostupných funkcí je 4/10 pro první VPN a 5 /10 pro druhou jmenovanou.

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram